Merhaba arkadaşlar bazı arkadaşların yorumlarda kütüphaneyi nasıl ekleyeceğim soruları üzerine basit bir anlatım yapmak istedim.

Arduino dizininize kütüphane eklemek için öncelikle kütüphane dosyalarını bilgisayarınıza indirin. Örnek olarak nrf24l01 için oluşturulmuş kütüphaneyi burdan indirebilirsiniz.

Dosyayı rar’dan çıkartalım.  Daha sonra çıkan dosyaların içindeki nrf24l01p klasörünü kopyalayalım. Burda önemli bir nokta var dikkat etmemiz gereken kopyaladığınız klasörün içinde arduino dosyaları olmalı. Bazen klasör içinde klasör olabiliyor. Kopyaladığınız klasör içinde arduino dosyaları olan klasör olmalı ve klasör isminde ”-master” gibi ifadeler olmamalı. Eğer varsa klasör isminden silin bu ifadeleri ondan sonra kopyalayın. Hemen ardından “C:\Program Files (x86)\Arduino” klasörüne gidelim. Sizin klasör isminiz farklı olabilir. Bu klasörü bulmak için masaüstünüzde simgesi bulunan arduino kısayoluna sağ tıklayarak özelliklerden dosya lokasyonunu aç da diyebilirsiniz. Arduino klasörünü açtıktan sonra bu klasörde bulunan libraries klasörünün içine kopyala dediğimiz dosyayı yapıştırıyoruz.

Dosyayı yapıştırdınız ancak hala arduino programının içinde bu kütüphane görünmüyorsa açık olan tüm arduino pencerelerini kapatıp, arduino yazılımını tekrar başlatırsanız kütüphaneniz aktif olacaktır. Eğer aklınıza takılan sorular olursa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmayaca çalışırım.